Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 226 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Najstarsze ślady ludzi - już 500 milionów lat temu?

środa, 26 stycznia 2011 23:09
Skocz do komentarzy

Zakazana archeologia

Trudno w to uwierzyć, ale prawda wygląda tak, że wiarygodne, doskonale udokumentowane znaleziska są ignorowane lub wyśmiewane, bo nie pasują do ogólnego obrazu ewolucji człowieka. Oficjalnie mówi się, że człowiek współczesny powstał 100 tys. lat temu, do Europy przybył 70 tys. lat temu, a do Ameryki 40 tys. lat temu. Ale w takim razie jak wytłumaczyć odkryty w 1968 roku w Antelope (Utah, USA) przez Williama Meistera odcisk buta uwieczniony w warstwach geologicznych liczących sobie... ponad 500 milionów lat. Oznacza to, że człowiek wędrował po Ziemi, jeszcze zanim pojawiły się dinozaury!
Aby zrozumieć, jaką bronią potrafią walczyć obrońcy oficjalnej nauki, wystarczy poznać przypadek archeologa George Cartera, który w 1973 roku podczas wykopalisk w San Diego znalazł paleniska i narzędzia wykonane przez człowieka. Pochodziły one sprzed 80 - 90 tys. lat. Wbrew wysiłkom jego kolegów w żaden sposób nie można było zakwestionować metod naukowych zastosowanych przez Cartera do określenia wieku znalezisk. Nie można go też było nazwać oszustem. Cóż więc zrobiono, by nie dopuścić do ujawnienia jego znalezisk szerszemu gronu? Gdy próbował opublikować swoje odkrycie, recenzenci odrzucili jego artykuł napisany do "Science", czasopisma Amerykańskiej Akademii Postępu Nauki. Wielu archeologów odrzuciło zaproszenie Cartera do zbadania jego odkrycia. Sam Carter został publicznie ośmieszony podczas jego wykładu w Harwardzie. A przecież, gdy archeolog Brian Reeves, z początku bardzo negatywnie nastawiony do znalezisk Cartera, dokładnie je obejrzał i osobiście przeprowadził ich datowanie, zmienił zdanie i uznał, że Carter ma rację. Niczego to jednak nie zmieniło - znalezisko Cartera i wyciągnięte zeń wnioski nadal są lekceważone.Thomas Lee przez wiele lat pracował jako kustosz działu zabytków indiańskich w kanadyjskim Muzeum Narodowym w Toronto. W latach 1951 - 55 Thomas Lee, antropolog z Muzeum Narodowego w Kanadzie, odnalazł w wykopaliskach Sheguiandah na wyspie Manitoulin na jeziorze Huron narzędzia sprzed 75, a może nawet 120 tysięcy lat. Jego przełożeni, przerażeni odkryciem, postanowili uznać, że gdzieś nastąpiła pomyłka i oficjalnie podali wiek znaleziska, który dał się zaakceptować - ok. 30 tysięcy lat.Problem polegał na tym, że dziesiątki kamiennych narzędzi jakie znalazł w czasie prac wykopaliskowych,wyglądały na wykonane przez ludzi dysponujących zaawansowaną techniką. Aby zyskać pewność, że jego datowanie tych narzędzi jest prawidłowe, Lee zasięgnął rady geologa.Ten, po zbadaniu warstwy, w której narzędzia zostały znalezione,i po przestudiowaniu historii amerykańskich zlodowaceń, określił wiek narzędzi na co najmniej 65 000 lat.W roku 1954 około 50 geologów odwiedziło to stanowisko i wszyscy potwierdzili geologiczną analizę warstw. Jednak Lee się nie ugiął i nadal twierdził, że owe ludzkie szczątki, narzędzia i palenisko pochodzą najprawdopodobniej sprzed 100 tysięcy lat.Odkrycia dr. Lee były niewygodne dla tych, których kariery były ściśle związane z ortodoksyjną teorią głoszącą, iż pierwsi ludzie dotarli do Ameryki przez cieśninę Beringa. Stracił więc pracę i długi czas był bezrobotny. Gdy dyrektor muzeum, dr Jacques Rousseau zaproponował Lee opublikowanie monografii na temat odkrycia, sam został zwolniony i musiał emigrować.

Wszystkie te dowody i znaleziska zwalcza się tak zaciekle dlatego, że uznając ich autentyczność i poprawne datowanie, trzeba by zrewidować całą archeologię, niemal każdą książkę napisać na nowo i wszystko zacząć od początku.


I tak naprawdę wcale nie chodzi o te dziesiątki dowodów mówiących, że ludzie żyli już 250, 300 czy 500 tysięcy lat temu. Może archeolodzy nawet by przeżyli przyjęcie koncepcji, że pierwsi ludzie pojawili się już milion czy dwa miliony lat temu i żyli przez długi czas obok australopiteka, homo habilis i pitekantropa, na co wskazuje wiele ignorowanych dotąd znalezisk i o czym coraz głośniej mówią znani archeolodzy. Problem w tym, co zrobić z pochodzeniem człowieka? Skoro nie pochodzi ani od australopiteka, ani od homo habilis czy pitekantropa, to skąd się wziął tak nagle w swojej współczesnej postaci? Gdzie jest nasz ewolucyjny przodek?
No i jest jeszcze kłopot ze znaleziskami, które nie tylko przesuwają początek ludzkości naprawdę daleko w przeszłość, ale i zaskakują swoim niewiarygodnym - jak na czas powstania - poziomem technicznym.
Podziel się
oceń
26
4


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  16 659  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

O mnie

Nazywam się Ignacy Dawid Monachowski. Urodziłem się w 1958 roku w Krakowie. Studiowałem między innymi w Krakowie na Uniwersytecie Jagielońskim kierunki: archeologię i filologię. Obecnie prowadzę badania w Egipcie i krajach arabskich. W swoim czasie współpracowałem z Georgem Carterem, którego miałem zaszczyt szczęśliwym zrządzniem losu poznać. Za moją inicjatywą niedługo w Polsce moja grupa badawcza zacznie szukać śladów pradawnych ludzi.

O moim bloogu

Istnieją ludzie, którzy za wszelką cenę pragną ukryć przed nami prawdę o istnieniu UFO, pochodzeniu gatunku ludzkiego, innych wymiarach, możliwościach, które daje nam współczesna nauka. Od wielu lat z...

więcej...

Istnieją ludzie, którzy za wszelką cenę pragną ukryć przed nami prawdę o istnieniu UFO, pochodzeniu gatunku ludzkiego, innych wymiarach, możliwościach, które daje nam współczesna nauka. Od wielu lat zajmuję się docieraniem do prawdziwych infromacji. To co zamieszczam na blogu być może w nieco większym stopniu przybliży nam jaśniejszy obraz zjawisk, z którymi spotykamy się na codzień. Na świecie istnieją organizacje, które manipulują mediami. Jako członek ludzkiej społeczności domagam się ujawnienia prawdy o katastrofie smoleńskiej i tym, co dzieje się w polskim kraju.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 16659

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

WP.TV